Konrad Berkowicz

Poseł na Sejm RP, Lider Konfederacji, Wiceprezes partii Wolność

Po maturze rozpoczął studia informatyczne na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Elektroniki i Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a już na drugim roku studiów pracę na uczelni – współpracował z Uczelnianym Centrum Informatyki AGH. Po drugim roku zaczął pracę w jednej z największych korporacji informatycznych w Europie. Następnie pracował również w polsko-holenderskiej agencji interaktywnej, w największej w Europie agencji marketingu internetowego oraz amerykańskiej korporacji zajmującej się dziedziną IT. W międzyczasie miał okazję wykorzystać również umiejętności taneczne, pracując jako instruktor w szkole tańca. Ukończył również, z najwyższym wynikiem, filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Działa politycznie od 2005 roku – od zawsze w formacji Janusza Korwin-Mikkego m.in. pełniąc funkcję wiceprezesa Nowej Prawicy.

Pełnił funkcję rzecznika Janusza Korwin-Mikkego w jego kampanii prezydenckiej oraz przewodniczył zespołowi kreatywnemu i zespołowi do spraw mediów społecznościowych podczas kampanii prezydenckiej. Dwukrotnie startował w wyborach na prezydenta Krakowa w 2014 i 2018 roku. Równolegle startował również do Rady Miasta Krakowa – jako kandydat na radnego, zdobywał więcej głosów, niż ponad połowa obecnych Radnych.

W ostatnich wyborach do Europarlamentu zdobył ponad 50 000 głosów, jako lider listy Konfederacji w Małopolsce i Świętokrzyskim. Niestety – ze względu na niski wynik niektórych okręgów, ugrupowanie nie przekroczyło progu 5 proc. (4,55 proc.) i nie dostało się do Europarlamentu. Mimo tego faktu otrzymał on wynik wyższy, niż niejeden europoseł.

Startując z pierwszego miejsca na liście w wyborach do Sejmu uzyskał w okręgu krakowskim ponad 36 000 głosów, wyprzedzając jedynki PSL oraz SLD (Lewicy). Lista której był liderem uzyskała blisko 8 proc. poparcia. Wynik ten pozwolił mu na uzyskanie mandatu poselskiego, czyniąc go pierwszym wolnościowym posłem z Krakowa.

Został powołany na członka Zarządu, a następnie wiceprezesa partii KORWiN, a na Kongresie partii otrzymał absolutorium. Wszedł również w skład Rady Liderów Konfederacji, jako jeden z jej założycieli.

Zobacz Program dla Krakowa z 2018 roku:

Nowoczesny Kraków Konrada Berkowicza- Program