Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5560

Program Wyborczy

Janusz Korwin-Mikke: Długo broniłem się przed publikacją programu, gdyż uważam, że najlepszy jest program typu („Bić qr*y i zlodziei!” – jak Piłsudski…); każdy konkretny punkt programu partii powoduje utratę zwolenników – bo każdy komuś się nie spodoba. Jednak naciski z wewnątrz i zewnątrz spowodowały, że się poddałem. I proszę o pomoc.

Z Programu KORWiNy wyjąłem 17 ważnych punktów. Z tego potrzebujemy 9.

17 wybranych punktów jest poniżej. Proszę ocenić , które najbardziej spodobają się PT.Wyborcom. Proszę następnie wysłać pusty e-mail na adres

partiakorwin.program@gmail.com

podając w temacie trzy NUMERY wybranych punktów programu – np. 5 , 7, 11.

Z dziewięciu będziemy wybierali punkty do bieżącej propagandy.

Proszę: do wyboru, do koloru!

1. Wprowadzenie do Konstytucji zasady: „Chcącemu nie dzieje się krzywda”

Skutki: ludzie poczują się odpowiedzialni za swój los, znikną absurdalne zakazy np. palenia marijuany czy przymus ubezpieczeń.

2. Dystansowanie się od większości zaleceń Unii Europejskiej – zaczynając od takich idiotyzmów,, jak propaganda „gender” itp. Ustalenie, że Polska wchodzi do strefy €uro w roku 2222

Skutek: usunięcie euro-nonsensów; likwidacja obaw, że ktoś wprowadzi €uro w najbliższym czasie, co powoduje niepewność na rynku finansowym

3. Racjonalizacja ustawodawstwa: 11 osób w Radzie Stanu, 32 w Senacie; natomiast Posłowie (120) na Sejm normalnie pracują i spotykają się raz do roku by podnieść lub obniżyć podatki

Skutki: znacznie wyższy poziom ustawodawstwa; zmniejszenie liczby ustaw, podatki uchwalają posłowie cały czas żyjący wśród ludzi z pracy swoich rąk – a więc wiedzący, ile podatków można nałożyć.

4. Wprowadzenie Rządu (sześć ministerstw plus Premier) na miejsce „Rady Ministrów”.

Skutki: zmniejszenie biurokracji; rozdział władzy ustawodawczej od wykonawczej (obecnie „Rada Ministrów” zajmuje się projektowaniem ustaw, a nie ich wykonywaniem!! Tę funkcję przejęłaby Rada Stanu)

5. Radykalna redukcja biurokracji (zmniejszenie liczby urzędów i zakresu ich działalności) Deregulacja wszelkich zawodów (poza np. notariatem)

Skutki: więcej wolnej konkurencji na rynku, uwolnienie inicjatywy obywateli – i gwałtowny rozwój gospodarki.

6. Losowanie sędziów, ich anonimowość, „roczki sądowe” (sesje wyjazdowe), video-zapis każdej rozprawy. Sądy „kapturowe” dla sędziów

Skutki: sędziowie nie sądzący w swojej miejscowości będą o wiele trudniejsi do skorumpowania. Usuwanie z sądownictwa skorumpowanych sędziów.

7. Przywrócenie kary śmierci

Skutki: spadek liczby morderstw, znika problem morderców wypuszczanych (jak Trynkiewicz) na wolność.

8. Wprowadzenie prywatnej prokuratury jako konkurencji dla nieudolnej państwowej

Skutki: zasadnicza poprawa ścigania przestępstw.

9. Zniesienie przymusu ubezpieczeń.

Skutek: zasilenie gospodarki dużymi pieniędzmi, zdecydowana ulga dla przedsiębiorstw. Uwaga: w okresie przejściowym, po wyczerpaniu pieniędzy z prywatyzacji, może być konieczne wprowadzenie podatku w wysokości ok. połowy obecnej składki.

10 Przywrócenie wieku emerytalnego, odszkodowania dla obrabowanych przez PO-PSL. Postawienie przed sądem tych, którzy obrabowali kandydatów na emerytów.

Skutki: przywrócenie wiary w to, że w Polsce obowiązuje sprawiedliwość, umowy są dotrzymywane.

11. Usuniecie państwa z gospodarki.

Skutek: państwo przestanie faworyzować swoje firmy kosztem innych.

12. Likwidacja państwowego szkolnictwa (w okresie przejściowym: „bon oświatowy”). Przywrócenie zasady, że o dzieciach decydują rodzice, a nie urzędnicy. 

Skutek: Szkoły uwolnione od gigantycznej biurokracji, staną się znacznie tańsze. Co więcej: będą uczyć tego, co chcą rodzice

13. Likwidacja państwowego lecznictwa.

Skutki: ogromne oszczędności. Kto chce będzie mógł się prywatnie ubezpieczyć – firmy oferują znacznie lepsza opiekę o sto złotych taniej, niż wynosi obecna składka na „służbę zdrowia”.

14. Prywatyzacja firm państwowych

Skutki: wzrost o 40% wydajności tych firm. Sumy z ich sprzedaży w całości zasilą Fundusz Emerytalny

15. LPD – Likwidacja Podatków Pochodowych (oraz od kupna-sprzedaży)

Skutki: spadek cen, praktyczna likwidacja bezrobocia

16. Obniżka VAT i akcyzy do granic dopuszczonych przez UE

Skutki: dalszy spadek cen; uwaga: VAT i akcyza muszą być regulowane elastycznie, w miarę wzrostu gospodarczego wytworzonego wskutek likwidacji podatków dochodowych. W okresie przejściowym po zniesieniu podatków dochodowych dla podtrzymania systemu emerytalnego może być konieczna nawet lekka podwyżka VAT!

17. Likwidacja wszelkich ulg i zwolnień podatkowych. Zakaz dla samorządów udzielania jakichkolwiek przywilejów dla inwestorów.

Skutek: wielkie koncerny przestaną mieć przewagę nad mniejszymi i rodzimymi firmami.